صفحه شخصی انسیه رستگار مقدم مودب

گزارش هفته دوم

گزارش هفته دوم

کار با وردپرس

معرفی اولیه تمام اجزاء پیشخوان وردپرس

اولین صفحه ای که بعد از ورود به وردپرس مشاهده می شود صفحه پیشخوان است . با این صفحه می توان تمام تنظیمات وب سایت را انجام داد . همانطور که در شکل مشاهده می شود 1 نمای اصلی پیشخوان را شامل می شود.2 شامل فهرست ای است که می تواند دسترسی را به بخش های مختلف آسان کند . در ادامه به معرفی تک تک این فهرست می پردازم. 3 شامل پیشخوان و صفحه اصلی سایت و دسترسی آسان را فراهم می کند .

تصویر 1

نوشته ها

بعد از صفحه پیشخوان اولین صفحه در فهرست سمت راست صفحه نوشته هاست که دسترسی به تمام نوشته های را فراهم کرده همچنین می توانیم در گزینه زیر آن یعنی افزودن نوشته ، نوشته های جدیدی را به آن اضافه کنیم. و از گزینه بعدی یعنی دسته ها می توان نوشته های به هم مرتبط را گروه بندی کرده و با استفاده از گزینه برچسب ها کلماتی را به آن ها اضافه کنیم.

تصویر 2

رسانه

رسانه شامل کتابخانه و افزودن می باشد . در کتابخانه فهرست تمامی مواردی را اضافه کردیم نمایش داده می شود از جدید ترین به قدیمی ترین . در قسمت افزودن نیز همان گونه که از نامش پیداست می توانیم فایل چند رسانه ای را به سایتمان اضافه کنیم.

تصویر 3

برگه ها

برگه ها شامل همه برگه ها و افزودن برگه می باشد. مانند نوشته ها برگه ها دارای عنوان و محتوا هستند اما می توان یک برگه را به عنوان مادر و بقیه برگه های مرتبط را به عنوان فرزند در یک گروه قرار داد. افزودن برگه همانند نوشته است.

تصویر 4

دیدگاه ها

دیدگاه ها مانند نوشته هاست و قابلیت سفارشی شدن نیز دارد.دیدگاه ها را می توان به صورت دسته جمعی و یا یک دیدگاه انجام داد.

نمایش

نمایش شامل پوسته سفارشی سازی ، ابزارک ها ، فهرست ها و ویرایشگر می باشد. از صفحه پوسته ها برای مدیریت پوسته نصب شده استفاده می گردد که علاوه بر پوسته نصب شده پوسته های پیش فرض وردپرس و دیگر پوسته ها می باشد.از گزینه سفارشی سازی می توان پیش نمایش سایت خود را قبل از نمایش مشاهده کرد و آن را ویرایش کرد. ابزارک ها بخش های مستقلی ازمحتوا هستند. فهرست ها این صفحه برای مدیریت فهرست و منوهای سفارشی استفاده می شود. با ساتفاده از ویرایشگر نیز می توان پرونده های پوسته خود را تغییر داد.

تصویر 6

افزونه ها

افزونه ها شامل افزونه های نصب شده ، افزودن و ویرایشگر می باشد. قسمت افزونه های نصب شده تمامی افزون ها نصب شده را نشان میدهد و قابلیت سرچ افزونه را نیز دارد . در قسمت افزودن نیز می توانیم افزونه جدیدی را برحسب نیاز نصب کنیم .

تصویر7

کاربران

این صفحه تمام کاربران سایت را نمایش می دهد. همچینی قابلیت افزودن کاربر جدید را نیزدارد و در آخر شناسه فرد وارد شده به سایت را نمایش می دهد که در اینجا شناسه من نمایش داده می شود.

تصویر 8

ابزار ها

ابزار ها شامل درون ریز و برون ریز می باشد. درون ریز شامل فهرستی از افزونه ها است که می توان محتوایی از دیگر سیستم های مدیریت محتوا به وردپرس درون ریزی کرد برون ریزی می تواند شامکل تمام پرونده هایی باشد که شما می توانید از محتویات سایت خود به دیگر سایت ها برون ریزی کنید.

تصویر 9

تنظیمات

تنظیمات شامل تنظیمات همگانی ، خواندن ، نوشتن ،گفتگو یا دیدگاه ، رسانه ، پیوند های یکتا است . در تنظیمات همگانی معرفی ساده ای از سایت نمایش داده می شود. در تنظیمات نوشتن می تواتنیم نوشته های خود را از راههای مختلف ارسال کرده و در صفحه خواندن نمایش محتوای سایت می باشد. در قسمت تنظیمات مربوط به دیدگاه و گفت و گو می توان چگونگی نمایش دیدگاه و پیوند های مربوط به نوشته را تغییر داد. در تنظیمات رسانه نیز می توان بیشترین اندازه تصاویری که می توان درون محتوای نوشتاری خود قرار داد تنظیم کرد.در پیوند های یکتا نیز می توان نشانی دسته و بایگانی را و نشانی نوشته هایی را که هیچ گاه تغییر نکنند را پیوند یکتا می نامند.

تصویر 10

 

 [ 0 نظر ]
گزارش هفته اول

گزارش هفته اول

وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوایی است که افراد بدون داشتن تجربه کافی در زمینه برنامه نویسی می توانند به آسانی از آن استفاده کنند. این سیستم کاملاً رایگان بوده و به زبان فارسی نیز می باشد. وردپرس برای نصب در هاست طراحی شده است و حتی میتوان آن را بر روی کامپیوتر خود نیز نصب نمود. وردپرس با استفاده از زبان PHP نوشته شده است.

نحوه نصب و راه اندازی وردپرس

برای نصب وردپرس نیاز به وب سرور APACHEو PHPوMY SQL داشتم بنابراین به سایت ومپ سرور رفتم و نسخه ای را که لازم داشتم دانلود کردم با توجه به سیستم نسخه 64 بیتی را انتخاب کردم با کمک و راهنمایی توانستم برنامه را نصب و به عنوان پیشفرض  فایرفاکس را به عنوان مرورگر وب قرار دادم.

 

 تصویر 1

 

 

اکنون نیاز به یک پایگاه داده داشتم که در وردپرس قابل استفاده باشد که WAMPSERVER و PHPMYADMIN که مورد استفاده قرار گرفت . در نوار ویندوز روی PHPMYADMIN کلیک کرده و وارد صفحه ورود می شویم به طور پیش فرض نام کاربری ROOT است و رمز عبور هم خالی است .

 

 

تصویر2

 

 

پس از ورود برای ایجاد پایگاه داده برای وردپرس روی DATABASE کلیک می کنیم و پایگاه داده ایجاد می کنیم.

 

 

تصویر 3

 

 

سپس وارد سایت وردپرس فارسی شدم و نصب وردپرس فارسی را آغاز کردم .از حالت فشرده خارج کردم و فایل را کپی کرده و مکانی که پایگاه داده را در آنجا ذخیره کردم وردپرس فارسی را هم در آنجا کپی کردم فایرفاکس را باز کرده و به سایت Http://localhost/afanak رفتم پایگاه داده وردپرس به صورت خودکار فعال شد سپس زبان و ... مورد نیاز راه اندازی پایگاه را وارد کردم .

 

 

تصویر 4

 

سپس صفحه اتصال به پایگاه وردپرس با موفقیت بود نمایش داده شد .

 

تصویر 5

 

فرم نصب را کامل کردم عنوان وب سایت را آفانک اعلام کردم و برای مدیر نام کاربری و رمز عبور و ایمیل تعیین کردم و سپس روی نصب کلیک کردم.

 

تصویر 6

 

وردپرس بدین ترتیب نصب و وارد صفحه داشبورد وردپرس شدم .

 

تصویر 7

 

سپس وارد منوی تنظیمات همگانی شدم . در بخش زمان محلی ساعت مورد نظرم را انتخاب کردم و در بخش روز آغازین روز مناسب را که شنبه باشد انتخاب کردم . برای استفاده از تاریخ شمسی باید افزونه ای را که قبلاً نصب شده بود فعال می کردم این کار با ورود به قسمت افزون ها و گزینه نصب شده فراهم شده بود. گزینه فعال کردن را علامت زدم که باعث شد رنگ پشت زمینه سبز شود.

برای نوشته های مورد نیاز فروشگاه آفانک ابتدا مطالب مورد نیاز را در ورد تایپ کرده و سپس در وردپرس قرار دادم . وارد پیشخوان وردپرس شدم و در قسمت محصولات فروشگاه دسته بندی های مادر شامل شهر ها را وارد کردم . در قسمت رسانه نیز چند عکس برای قرار دادن در وب سایت را نیز وارد کردم .

عکس های استفاده شده در این گزارش از اینترنت گرفته شده است .

 [ 0 نظر ]
1
صفحه اصلی
پست الکترونیک

موضوعات

ورد پرس
1 مطلب
مقدمه کار با وردپرس
1 مطلب
can't open file