جمعه 31 خرداد 1398 | Friday 21 st of June 2019 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
1-1-10- ویژگی های اسکایپ

کاربران ثبت شده در اسکایپ با یک اسم منحصر به فرد شناسایی می شوند، و ممکن است درفهرست راهنمای اسکایپ ثبت شوند.اسکایپ اجازه می دهد تا این کاربران ثبت شده ، از طریق پیام رسانی فوری و چت صوتی با هم ارتباط برقرار کنند.چت صوتی امکان برقراری مکالمات تلفنی و کنفرانس تلفنی بین دو نفر از کاربران، با استفاده از کدک های صوتی اختصاصی را می دهد .

چت نوشتاری کلاینت اسکایپ ، اجازه ی چت های گروهی ، تبادل شکلک، ذخیره سازی چت های گذشته،و ویرایش پیام های قبلی را می دهد.پیام های offline ی که در نسخه ی 5 به اجرا در می امدند پس از چند هفته بدون اطلاع پاک می شدند. ویژگی های معمول دیگری برای کاربران ، نظیر پیام رسانی فوری، افزودن پروفایل کاربر ، و شاخص های وضعیت online، نیز گنجانده شده است.

سرویس شماره  online، به کاربران اسکایپ اجازه می دهد تماس هایی که توسط مشترکین تلفن های قراردادی ( که در همان منطقه محلی اسکایپ تعریف شده است) پاسخ دهند.این شماره های محلی قابل دسترس برای استرالیا، کلمبیا، دانمارک،استونی، فرانسه،المان، هنگ کنگ،ایرلند، ایتالیا ،ژاپن، مکزیک، نیوزلند،هلند،رومانی،افریقای جنوبی، کره جنوبی، سوئد، ترکیه،امریکا و چند کشور دیگر ... می باشند.هزینه تماس به وسیله این شماره های محلی برابر با همان میزان هزینه ای است که از طریق خط تلفن ثابت،در این کشور ها پرداخت می شود.

ویدئو کنفرانس بین دو کاربر، اولین بار در ژانویه 2006 معرفی شد، که روی پلت فرم سیستم های ویندوز و مکینتاش قابل استفاده بود.اسکایپ2 ، در 13 مارس 2008 برای لینوکس رونمایی شد، که شامل ویژگی هایی بود که این ویدئو کنفرانس را پشتیبانی می کرد.همچنین در 13 می 2010 بود که نسخه پنجم بتا برای ویندوز،با پشتیبانی از 5 نفر برای ویدئو کفرانس مطرح شد.

شکل2-10) محیط skype

ورژن 3.6.0.216 اسکایپ برای ویندوز، با کیفیت بالای تصویری، دارای ویژگی های تمام تصویر و تصویر در تصویر می باشد.یکی از نقیصه های اسکایپ نداشتن توانایی تلفن های ضروری شامل 911 در امریکا و کانادا، 999 در انگلستان ، 111 در نیوزلند، 000 در استرالیا و 112 در اروپاست.

کمیسیون ارتباطات فدرال امریکا [1] ، اسکایپ را در زیرمجموعه سرویس دهنده VOIPبه حساب نمی اورد. در نتیجه انجمن شماره های ضروری امریکا ، پیشنهاد داده است که تمام کاربران VOIPاز یک خط انالوگ قابل دسترس به عنوان پشتیبان ، استفاده کنند.

در سال 2011 ، اسکایپ طی قراردادی با شرکت کامکست ( بزرگترین ارائه دهنده شبکه های کابلی در امریکا) ، به مشترکین کامکست این اجازه را داد تا از سرویس های ویدئو چت روی دستگاه های HDTV، بهره گیرد[1] FCC

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26