چهارشنبه 7 خرداد 1399 | Wednesday 27 th of May 2020 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
4-8- روش های کلی محافظت از سیستم صوتی در زمان استفاده از سرویس VOIP

·         بهنگام نگه داشتن نرم افزارها : در صورتی که تولید کنندگان نرم افزار برای سیستم عامل دستگاه مورد نظر نسخه های بهنگام شده ای را ارائه داده اند ، می بایست در اولین فرصت نسبت به نصب انان اقدام گردد . نسخه های بهنگام شده ممکن است فرایند بهنگام سازی را در سطح سیستم عامل دستگاه ها Firmwareانجام دهند . با بهنگام سازی نرم افزارهای موجود ، پیشگیری لازم درخصوص برخی حملات برنامه ریزی شده با هدف بهره گیری از نقاط اسیب پذیر انجام خواهد شد . 

·         استفاده و بهنگام سازی نرم افزارهای انتی ویروس : برنامه های ضد ویروس قادر به تشخیص و حفاظت کامپیوتر شما در مقابل ویروس های شناخته شده می باشند. با توجه به این واقعیت که مهاجمان به صورت مستمر اقدام به نوشتن ویروس های جدید می نمایند ، لازم است که این نوع نرم افزارها همواره بهنگام باشند .

·         استفاده از گزینه ها و تنظمیات امنیتی : برخی از ارائه دهندگان سرویس VoIP، امکان رمزنگاری اطلاعات را نیز به عنوان یک سرویس دیگر در اختیار مشتریان خود قرار می دهند . در صورت وجود نگرانی در خصوص تعرض به حریم خصوصی خود ، می توان از این ویژگی و سایر گزینه های موجود در این رابطه استفاده نمود . 

·         نصب و یا فعال نمودن یک فایروال: فایروال ها با بررسی بسته های اطلاعاتی می توانند یک سطح حفاظتی مناسب در خصوص فیلتر نمودن برخی کدهای مخرب جهت ورود به سیستم شما را انجام دهند . برخی از سیستم های عامل به همراه یک فایروال ارائه می گردند. در چنین مواردی لازم است از فعال بودن انان اطمینان حاصل نمود .

·         بررسی تنظیمات امنیتی: هم کامپیوتر شما و هم تجهیزات و نرم افزارهای ارائه شده جهت استفاده از سرویس VoIP،‌ امکانات و گزینه های متفاوتی را در اختیار شما قرار می دهند . فعال نمودن برخی گزینه ها ممکن است ضریب اسیب پذیری شما را در مقابل حملات افزایش دهد . بنابراین لازم است گزینه های غیرضروری را غیرفعال نمود . پیشنهاد می گردد تنظیمات امنیتی به دقت بررسی گردد و صرفا" گزینه هائی انتخاب شود که ضمن تامین اهداف عملیاتی ، باعث افزایش ضریب اسیب پذیری شما نگردد .

 نرم افزار مدیریت امنیت- سازمان هایی با شبکه های امن تحتIPبرای ثبت تماس ها، هشدارها وبازبینی ترافیک،از نرم افزار مدیریت استفاده می کنند.همچنین سازمان ها در اینده می توانند وضع امنیتی خود را با محفاظت ابزار مدیریتی ازاسیب توسط مهاجمان، بهبود ببخشند. در غیراینصورت، مهاجمان باهوش که به ابزار مدیریتی دستیابی پیدا می کنند می توانند با فرستادن اولین ترافیک که به وضوح غیرمجازاست، تجاوزها و حملات را مبهم و نامفهوم کنند وبه دنبال ان با درخواست چندین مدخل ورودی و هشدارها می توانند توجه اعضای گروه  ITرا از حمله واقعی منحرف کنند

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26