یکشنبه 30 تیر 1398 | Sunday 21 st of July 2019 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
2-1-2-سوئیچ تلفن

در اداره مخابرات[1] ، دستگاهی به نام "سوئیچ تلفن" وجود دارد، که این دستگاه ولتاژی معادل 48- ولت جریان (DC) تولید کرده و ان را از طریق سیم هایی که به پریز تلفن دیواری منزل متصل هستند، به گوشی تلفن منتقل می کند. این ولتاژ به طور مثال، برای به صدا در اوردن زنگ، امکان شماره گیری و حتی روشن کردن چراغ های صفحه شماره گیر(زمانی که می خواهید در تاریکی شماره گیری کنید) به کار برده می شود.

شما با دوست خود که به طور مثال شماره اش 555-1212است، تماس می گیرید . صدایی که از فشار دادن کلید های شماره گیر ایجاد می شود، از طریق سیم هایی که تلفن شما را به پریز دیواری  RJ-11متصل کرده و از طرف دیگر به سوئیچ تلفن موجود در اداره مخابرات محلی شما وصل است، فرستاده می شود. این دو سیم که از تلفن شما خارج می شود را اصطلاحا سیم های "نوک" و "حلقه"[2] می نامند. سیم های نوک و حلقه ، زمانی که از منزل شما خارج می شوند نام جدیدی می گیرندو به این اتصال که از خانه تا مرکز مخابرات محلی شما برقرار است ، حلقه محلی [3] می گویند. وقتی که شماره های گرفته شده توسط شما، به واسطه حلقه محلی ، به مرکز مخابرات محلی شما می رسد، در انجا حلقه محلی به سوئیچ تلفن متصل می شود.

سوئیچ تلفن[4]  ، مسئولیت اتصال زوج سیمی که از طرف تلفن شما می ایند را با سیم تلفن دیگری که مایل به بر قراری تماس با ان هستید ، بر عهده دارد. به عبارت دیگر ، مسئول اتصال نقطه انتهایی ( که می تواند همان تلفن ها باشد) دو سیم است که موجب برقراری یک ارتباط تلفنی می شود. سوئیچ تلفن می تواند شماره های گرفته شده شما را با گوش دادن به صداهای تولید شده توسط کلید های صفحه شماره گیر تلفن، و یا ترجمه پالس های تولید شده توسط شماره گیر شناسایی کند.

وظیفه دیگر سوئیچ تلفن این است که بر اساس شماره های گرفته شده، تعیین کند که تماس شما به کجا باید وصل شود. اگر شما و دوستتان در یک شهر زندگی می کنید، شاید تلفن دوست شما هم به همان مرکز مخابرات محلی خودش وصل است ، متصل باشد. در این حالت سوئیچ تلفن، ولتاژزنگ را از طریق حلقه محلی که به تلفن خانه دوست شما متصل است ، می فرستد. حالا فرض کنید که دوست شما در نزدیکی تان زندگی نمی کند. در این وضعیت ، تلفن دوست شما به سوئیچ محلی مرکز مخابرات محلی خودش وصل است ، پس سوئیچ تلفن محلی ، تماس شما را برای برقراری ارتباط ، به سوئیچ تلفنی که در مرکز مخابرات دیگری قرار دارد ، می فرستد. این ارتباط داخلی بین سوئیچ های تلفن را اتصال بین مراکز[5]  می نامند. تلفن دوستتان شروع به زنگ زدن می کند و او گوشی را بر می دارد .سوئیچ تلفن مرکز مخابراتی دوست شما، متوجه می شود که گوشی برداشته شده است ، بنابراین ولتاژی را که برای به صدا در اوردن صدای زنگ ارسال می کرد، قطع می کند. این موقع است که شما و دوستتان قادر به صحبت و شنیدن صدای یکدیگر از طریق تلفن هستید..

اجزای تلفن2

شکل 1-2 ) اتصال بین مراکز تلفن در شبکه تلفن سنتی


[1] Central Office -CO

[2] Tip & Ring

[3] Local Loop  

[4] Phone Switch

[5]Interoffice Trunk

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26